Біг для схуднення


Як же схуднути? Це питання ми ставимо собі дуже часто, але знайти дійсно правильну відповідь - дуже складно. Наш організм - це система, яка працює саме в тому режимі, який ми їй ставимо своїм способом життя. Відсутність руху і неактивність - це фактори, які руйнують її повноцінне функціонування і приводять до процесів, коли організм не витрачаючи отриману з їжею енергію, сповільнюється і починає відкладати її «про запас», що негативно позначається на фігурі. 
На жаль, багато людей ведуть малорухливий спосіб життя, більшість з них взагалі не знайомі з правилами бігу і абсолютно не розуміють, яку користь біг може принести. У зв'язку з цим у них виникає безліч питань: 

Скільки часу бігати? 
Коли потрібно бігати? 
Чи можна бігати щодня? 
У який час краще бігати? 
Корисно чи бігати вранці? 
Корисно бігати ввечері? 
Як бігати на біговій доріжці? 
Як змусити себе бігати? 
Скільки треба бігати, щоб схуднути? 
Як треба бігати? 
Як дихати при бігу? 


Біг - один з найбільш ефективних варіантів схуднення. Так як в процесі бігу наш організм значно прискорює обмін речовин і при цьому відбувається вихід величезної кількості енергії. 

Під час бігу ми спалюємо калорії, і насичуємо киснем всю кровоносну систему, а, як наслідок, і весь організм, який починає працювати значно ефективніше, і ми покращуємо наше здоров'я. 

Скільки потрібно бігати, щоб схуднути? Зазвичай для схуднення на кілька зайвих кілограмів вистачає пари місяців. Щоб схуднути за допомогою бігу до 10 кілограмів необхідно здійснювати пробіжки більш тривалий час, крім цього, рекомендується обмежити шкідливе харчування і додати інші види навантажень. Біг допомагає схуднути, але потрібно пам'ятати, що це не панацея. Біг, як спосіб схуднути, знаком здавна. Схуднення за допомогою бігу дає приголомшливі результати, тому що задіє одноразово велику кількість м'язів. Якщо ви серйозно вирішили скидати вагу, біг для схуднення, принаймні, як основа ваших фізичних навантажень, підійде для ваших цілей найбільше. Звичайно, при тому, що пробіжки для вашої ваги безпечні. У будь-якому випадку, якщо у вас є сумніви, рекомендується звернутися за порадою до лікаря. 

Як правильно бігати для схуднення? 

Бігати треба починати поступово, привчаючи організм до несподіваного для нього навантажень. Період адаптації залежить індивідуально від фізичного стану кожної людини. Але в будь-якому випадку, оптимальніше всього починати з пробіжки довжиною приблизно в 15-20 хвилин. 
Ідеальне місце для бігу - це, звичайно ж, дорога в лісі, передмісті чи в полі. Але в міських умовах життя - це практично нереальний варіант. Тому постарайтеся знайти поруч зі своїм місцем проживання парк чи стадіон. Там набагато більше, ніж на дорогах свіжого повітря, менше машин і, відповідно загазованості. 

Бігати треба в не дуже швидкому темпі, тому що він сильно виснажує організм, змушуючи його працювати в жорсткому режимі, використовуючи всі можливі ресурси, і приносить втому і слабкість після закінчення тренування. 

Відмінне поєднання - це середній темп бігу з відносно нерівною поверхнею, такий, як невеликі схили і підйоми. У такому режимі Ви періодично даєте легке навантаження на серце, змушуючи його прискорювати  процеси, в тому числі обмін речовин і спалювання калорій і надлишків жиру. 

Ось ще кілька порад, як правильно бігати, щоб схуднути: 

Легкий біг підходить для початківців. Не варто відразу гнатися за швидкістю. Швидкість бігу людини зовсім не пропорційна скинутим кілограмів. І 
Пробуйте різні види бігу: біг підтюпцем, біг на короткі дистанції, біг з перешкодами і т.п. Випробувавши різні методики бігу, ви знайдете найкращу саме для себе. 
Якщо ви все-таки вирішили, що швидкий біг для вас краще, рекомендується стежити за безпекою. Навчившись, як швидко бігати, стежте за диханням, темпом. 
Для багатьох людей важливу роль при бігу грає музика, яка зручно прослуховується через плеєр прямо під час пробіжки. Музика для бігу для кожного індивідуальна. Більшість віддає перевагу для тренувань швидку ритмічну музику, але є й такі, які люблять спокійну релаксуючу музику. 
Правильно вибирайте взуття для бігу. Важливо звести шкоду бігу до мінімуму. Біль при бігу в стопах - перша ознака неправильно підібраного взуття. 
Слідкуйте за диханням при бігу. Спортивний біг припускає, не тільки правильну техніку, але і відповідне ритмічне дихання. 
Правильний біг спалює калорії. Неправильний - призводить до травм і поганого самопочуття. Якщо ви вирішили зайнятися бігом, слідкуйте за внутрішніми відчуттями після бігу. Вплив бігу, в теорії позитивний, іноді може давати негативний результат. Зазвичай це відбувається в разі нехтування правилами бігу. При заняттях бігом завжди стежите за технікою! 

Ранковий біг 

Коли корисно бігати? Бігати краще вранці або ввечері? Такі питання задають початківці бігуни, які вже випробували на собі користь бігу, але хочуть ще більше збільшити її ефективність. Біг по утрам для схуднення корисніше. Це не тільки науково доведено, але перевірено мільйонами людей. Бігати по утрам корисно  перед сніданком, саме тоді ранковий біг принесе ще більші результати.  Якщо  Вам зручніше займатися бігом вранці - то почніть свій день з прийому контрастного душу, підбадьоривши тим самим свій організм і привівши його у повну готовність до фізичних навантажень. Найскладніші - це дві-три перші ранкові пробіжки, після них бігати вранці повинно стати звичкою. Бігати щодня вранці не так складно, як може здатися на перший погляд. Після бігу бажано прийняти душ і поснідати. 

Корисно чи бігати по вечерам? Поза сумнівом, це значно корисніше, ніж лежати на дивані і дивитися телевізор. Хоча і біг вечорами програє ранковому в ефективності, багато людей з-за свого робочого графіка можуть займатися тільки вечірніми пробіжками. Бігати зранку або ввечері вирішувати вам самим. Виходячи зі свого особистого розпорядку дня, ви зрозумієте, коли краще бігати конкретно для вас. 

Схуднути з допомогою бігу - це дійсно реально, а крім того корисно. Навіть за перший місяць тренувань можна скинути кілька кілограмів. Найголовніше - бігати регулярно, краще за все кожен день. І вже через кілька тижнів Ви не тільки побачите  результат, але і звернете увагу, що з'являється життєва енергія, легкість у всьому тілі, бадьорість духу і гарний, радісний настрій на весь день.